RABBIT HOLIDAYS #1

Prázdniny mi začali už v červnu po poslední zkoušce, ale zbytek měsíce utekl ani nevím jak a červenec jsem strávila v práci. Vzhledem k tomu, že mě v září čeká opravná zkouška, rozhodla jsem se vytěsnit školu a všechno ohledně učení alespoň na první dva měsíce, během kterých jsem si chtěla od studentskýho života odpočinout. 

Asi v půlce července jsem se dostala pod kreativní bod a zůstala tam prakticky až do tohohle článku. Upadal jak instagram, kterej mě baví, tak i blog a aby toho nebylo málo, taky i já sama tak nějak upadala. Na druhou stranu jsem měla čas přemýšlet nad tím, co se dělo/děje a taky se vrátit do aktivnějšího režimu. Začala jsem pravidelně cvičit, běhat, správně se stravovat a pracovat na tom, co mi dělá v seberozvoji problém.

Abych si odpočala od lidí, utříbila myšlenky a načerpala inspiraci, odjela jsem na chatu jenom s Panem králíkem (jeho prázdninová identita), kilem mrkví a vším, co se za zdravý dá alespoň zdaleka považovat = lednice naplněná, prázdniny mohly začít!

DEN PRVNÍ 2. srpna 2017
Dopoledne stěhuju všechny tašky včetně kufru do auta. Většina těch tašek přetéká jídlem - co jinýho jsem od sebe čekala? Nemám tušení.
Pan králík ležící pod postelí nepřipouští, že by opustil domov. Možná taky proto, že sám neví, co ho čeká. Já skládám jeho klec a cpu jí do kufru auta. Jediný nad čím přemýšlím je fakt, že jsem si měla pořídit koně, kterýho jsem vždycky chtěla. Ten by na chatu dojel sám.

Tašky s jídlem, kufr s oblečením a vším, co bych v divočině mohla potřebovat v autě. Klec Pana králíka, pytel sena, krmení, hřebínek, dobrůtky, kleštičky a napáječka s vodou taky.
Už chybí jen Pan králík.

Ani nevím jakým způsobem jsem ho donutila vylézt z chládku pod postelí, ale boudička zavřená a Pan králík uvnitř. Což je samozřejmě základ, potože zavřená boudička bez chlupáče ztrácí smysl.

Oba pasažéři naloženi a cesta před námi. Tankování za náma a vyrážíme. Teploměr ani neví, kolik ukázat, protože horko je až odporný (zvlášť pak v autě bez klimatizace s pochybným větráčkem a staženými okýnky - vlastně jen tím u spolujezdce, protože řidičce fouká vítr do očí, když stahne i to u ní a netřeba komentovat, že hudba z ještě pochybnějšího rádia než je sám větrák by nebyla slyšet).

Na chatě nás čekal děda, bez jehož informací o plynové bombě a elektrickém vařiči bych nemohla existovat (mohla, ale jsem tak nešikovná, že bych založila požár během první noci). Věci z auta do chaty se tahaly sami a já sebou konečně pleskla vedle dědy na studnu.

Chvíli jsme si povídali, protože i když mám Pana králíka z celýho srdce nejradši, neni zrovna ukecanej - když mi zrovna nenadává pohledem - a pak jsem si na rozloučenou zapózovala u slunečnice. Děda totiž dostal od babičky úkol, vyfotit mě u ní a bez fotky se nesměl vrátit.
Zbytek dne jsem seděla venku a užívala čerstvýho vzduchu. Pan králík byl vypuštěn do ohrádky (viz. úvodní fotka - za jeho utrápenej výraz nemůžu - byl jinak šťastnej, fakt) a večer jsem si všimla, že chytil klíště. Měl ho těsně pod okem, jenže bylo tak mikro, že jsem ho sama nezvládla vyndat. Oukej, zítra valíme na veterinu!

Konečně jsem rozepsala několik článků na blog a nafotila nějaký fotky na instagram. Hurá!
Mimochodem na instagram přidávám všechny možný střípky z našich prázdnin, ale i to, co bylo před nima a to, co přijde po nich.
Ráda si hraju s feedem, takže občas trvá než fotky přidám, ale vždycky se tam nějaká aktuální objeví - stejně jako na facebooku, kam přidávám i fotky ze "zákulisí" <<
Jedna z věcí, která mě donutila odjet na chatu bylo jídlo a vaření. Vařím si ráda a ráda si s jídlem hraju, když ho skládám na talíř. Hned první večer jsem si uvařila veganskou bombu plnou pečených nudlí, sojovýho masa a zeleniny.

K tomu všemu pěknýmu jsem si hned první večer uvědomila, jak hezký západy slunce tu můžu obdivovat. Došlo mi, jak dobře chutná jídlo na čerstvým vzduchu a jak důležitý je se jednou za čas vydat někam pryč a zůstat chvíli sám se sebou ♥︎
Jak ty si užíváš prázdniny?
S láskou,


You May Also Like

2 COMMENTS

  1. Moc hezký článek :) opravdu se to tak krásně četlo a pozdravuj Pana králíka od Ádi(to jsem já:)
    jdusizasvym.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat