HOW TO START A BLOG | 5 QUESTIONS TO ASK YOURSELF BEFORE YOU START A BLOG #1

V předchozím článku jsem psala o tom, jak psát blog. V dnešním blogger friday se zmíním o tom, jaké otázky by sis měla položit, než s blogem začneš.

Blogy se zakládají z různých důvodů a pokud patříš mezi ty, které založí blog za účelem zviditelnění|popularity není to zrovna to nejlepší, co můžeš udělat. Čtenáři se vracejí na blogy, které mají kvalitní obsah a vycítí z nich, že je autor píše "s láskou". V podstatě je jedno, kolik odběratelů blog má (i když jistou roli počet návštěv a odběrů má).

Skoro nejdůležitější je zápal a chuť blogovat. Je důležité jít do blogu s tím, že chceš zkusit něco nového. Pokud chceš začít, musíš vědět, jestli ti blog něco dá. Jestli tě psaní baví a jestli víš, proč si ho chceš založit.

Čas je stejně tak důležitý jako samotné zapálení do psaní. Pokud tě napadne založit blog například v období zkoušek, počkej s ním až po nich. Budeš se moci blogu plně věnovat a popřípadě předepsat články dopředu. - A nesmí chybět samozřejmě trpělivost.


Někteří "čtenáři" neví, kde přestat. Je to odraz moderní doby? Jsou tu lidé, kteří nemají co na práci (jinak si to nedovedu vysvětlit) a ti sedí a píší nesmyslné komentáře, v kterých nejčastěji napadají blogerky|blogery, aby se následně smáli reakcím na ně.
Je důležité tohle nevnímat, ventilovat si svůj smutek, vztek a popřípadě cokoli dalšího někde jinde. - to neznamená na někom jiném!
Jde o to, neudělat jim radost a nesnížit se na jejich úroveň. Ty nejsi jako oni.

Cesta nebude jednoduchá. Domnívám se, že plno lidí je té představy, že sednout k počítači a napsat článek nemůže být těžké a může to dělat každý. Opak je ale pravdou. Podle mě blogovat každý nemůže. Je tolik blogů, ale méně jak polovina je opravdu kvalitních. Ano, každý umí sednout, napsat něco, co nemá hlavu ani patu a zveřejnit to na internetu. Jen málokdo tohle dělá s láskou. Jen málokdo ví, co čtenáře baví, čte si všechny komentáře, váží si každé návštěvy, zajímá se o to, co vylepšit. Sedí nekonečný počet hodin nad designem a dalších nespočet hodin nad jedním článkem. A co potom vymyslet, jaký článek vůbec bude? - nic není zadarmo!


Příští první pátek v měsíci se můžeš těšit na další blogger friday. Tentokrát na téma, "Než začneš blogovat".

You May Also Like

6 COMMENTS

 1. Wow, tak to je krásně sepsaný článek a strašně moc ti přeju, aby ti čtenáři přibývali :) Ikdyž jak sama píšeš, počet není zas až tak důležitý, hlavní je, aby si blogerka své čtenářky něčím získala a ty se k ní rády vracely :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za moc milý komentář!:) je to pravda:) ikdybych blog psala pro jednoho jediného čtenáře, budu za něj vděčná<3

   Vymazat
 2. Skvelý článok ! :) Veľmi dobre napísané a pravdivé :)
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuju za tenhle článek, mluví mi z duše! Souhlasím naprosto ve všem :)

  OdpovědětVymazat