HOW TO START A BLOG | HOW TO WRITE

Předchozí článek byl o organizaci blogu. V dnešním blogger friday jsem si připravila článek o psaní na blog.

Důležité je vědět, o čem psát. Nemá smysl psát článek, pokud nevíš, jaké téma bude mít.

Stručné, jasné psaní bez převahy emotikonů. Pokud píšeš příběh, který nejde srazit do co nejmenšího počtu slov, snaž se psát zajímavě. Čtenáři v dnešní době nadvlády videí nad prostými články zlenivěli. Většinou prolétnou očima fotky a slova vynechávají. 

Používej správnou gramatiku. Každý dělá chyby, ale snažíme se je minimalizovat, zvlášť, pokud píšeme pro veřejnost. Čím více čtenářů, tím více rýpalů, kteří se budou snažit tvůj článek znehodnotit. Nedávej jim zbytečné důvody pro jejich rýpavé komentáře a články si po sobě pročítej pečlivě!

Dej svým textům řád. Úhledné písmo, které nemusíš zkoumat pod lupou nebo naopak slova přes půl stránky je mnohem čtivější. Snaž se psát systematicky. Vytvářej odstavce a sloupky, které budou přehledné. Nauč se používat stejné barvy/styly například u odkazů nebo důležitých slov.

Piš, co lidi chtějí. Tahle rada není myšlená tak, že ti napíše několik čtenářů: "Piš o sexu." a ty začneš psát o sexu. Jde o to hledat, co lidi v oboru čtou, co je zajímá. Jaké články jsou populární? Snaž se alespoň trochu přizpůsobit.

You May Also Like

0 COMMENTS