HOW TO START A BLOG | WHEN YOU STARTED BLOGGING

Ve světě blogů se pohybuji už několik let a mám zkušenosti s doménou blog.cz i blogspot.cz. Netvrdím, že bych v oboru mohla radit, ale myslím si, že pár tipů se hodí od kohokoli, kdo se v oboru alespoň malinko orientuje. Pokud tě zajímá, jaké tipy můžu poradit pro začátek, čti dál.


Základem je vědět, do čeho jdeš. Nikdy není nic zadarmo. Na vysněnou školu se musíš nejdříve dostat a k tomu je potřeba se učit. Stejně tak to platí u blogu. Ze začátku tvůj blog nebude číst nikdo. Situace se mění v případě, že máš za sebou například "internetovou popularitu" nebo máš někoho, kdo tě zviditelní.

Pokud si uvědomíš základ, můžeš začít pracovat na tom, od čeho se budeš odrážet. Jaké téma bude mít tvůj blog? Jakým směrem se chystáš ubírat? Vše na sebe navazuje, proto se snaž nic neuspěchat.

Další rozhodování nastává ve chvíli, kdy si vybíráš, na jaké stránce budeš blog spravovat. Existuje blog.cz, u kterého jsem začínala. Před asi 2 lety začal být populární blogger.com, což je podle mého stránka, kde můžeš více zkoušet a vylepšovat. Mimo tyto dvě snad nejpopulárnější stránky existuje například webnode a další.

Jméno je snad nejtěžší věcí, kterou blogování obnáší. Potřebuješ přezdívku, pokud nechceš vystupovat pod svým jménem a dále vymyslet adresu na blog, kterých už je víc a víc, tudíš vybrat správnou, výstižnou a neobsazenou adresu není jednoduché!

Nejlepší je pokračovat s designem. Pokud si netroufáš, na internetu najdeš plno firem nebo lidí, kteří ti s designem pomohou. Bohužel, tahle možnost není zadarmo, ale na druhou stranu, není to nic extrémního, takže pokud ti blog za příplatek stojí, směle do toho! Osobně plánuji investovat do vlastní domény a dále si zakoupit design, který bude mít opravdu propracované funkce, bude vypadat kvalitně, profesionálně a konečně podle mého.

Inspirace je důležitá, proto stačí hledat, hledat a nacházet to pravé pro sebe. Osobně ráda čerpám z pinterest, ale i we♥it nebo instagram.

Jméno, adresu, téma i design máme. Na řadu přichází organizace blogu, ale o tom si můžeš přečíst v dalším příspěvku. Budu se těšit!

You May Also Like

0 COMMENTS